VETERİNELERLER BİŞEYDEN ANLAMIYOR! ÇARESİZİM CANIM ACIYOR :( ÇARE SİZSİNİZ!

wampiro

Kullanıcı
Katılım
13 Ara 2020
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Arkadaşlar merhaba...Fotoda gördüğünüz kendi üretimim olan erkek kuşum ortalama 3 haftadır bu şekilde kafes dibinde veya yemlik üzerinde kafasını gömüp uyuyor(gece gündüz). Normalde 40 kelimeye yakın konuşur oyun eğitimli önceleri kelime sayısı düştü şimdi hiç konuşmaz oldu hiç bişeyle ilgilenmiyor artık yemde yemez oldu yere tabakla koyarsam biraz yiyor yem yemeye bile takatı kalmamış gibi.
10 gün önce durduk yere boynunu uzatarak kusar gibi yaptığını gördüm kusmadı ama tüyleri hafiften ıslandı su çıkarmış gibi.(ancak bir iki kere yaptı başka görmedim) Gayet iri sağlam bi kuşken iyice zayıfladı.


Dışkısı ishal değil normal hacimden biraz zayıf ancak rengi siyah dışkılıyor. beyaz olan kısmıda bayağı bi az (fotoda pek görünmemiş) yani sulu değil kuru dışkılıyor.Birde tam yuvarlak değilde bazen uzun şekilde dışkısı.

Konya'da Gitmediğim veteriner kalmadı ya hiç anlamıyorlar yada bişeyi yok deyip geçiştiriyorlar en son birine gittim kafesin dışından bakıp bişiyi yok dedi parmağınızı uzatın ısırmaz direk parmağınıza çıkar bi yakından bari bakın dedim eline almaya dahi tenezzül etmedi burama kadar geldi sinirlenip sizin okuduğunuz 6 yıllık üniversiteninde sizinde diye kavga ettim daha önce bi kaç arkadaş veterine götürdü antibiyotik yazmışlar ertesi güne kuşları ölmüştü.


Yani anlıcanız veterinerlere gram güvenim kalmadı.Kuşculara gösterdim onlarda sirke verin mama verin vitamin verin gibi klasik şeyler söyledi.Limon,elma sirkesi,sarımsak,vitamin,yumurta maması(yumurtayı çok seviyor benimkiler bayılıyolar hatta) gibi herşeyi denedim hiç biri fayda etmedi.2 gün önce fotoda görünen full sarı renkli dişi kuşumda aynı şekilde kusar gibi yaptı onunda şuan pek keyfi yok.


En son bi üretici kardeş gördü kursak mantarı olabilir yada kuruma hastalığı dedi.Bitek o adam akıllı bişey söyledi.Dün Triflucan şurup aldım tedavisine başladım sudan özellikle içirttim sonra içmez falan diye 24 saatten fazla oldu pek bi değişiklik yok yanlış tedavi edip iyice kötü etmek istemiyorum aşırı hayvansever biriyim gece gündüz aklımda kuş uyuyamaz oldum durumuna çok üzülüyorum :( Triflucan'a devam etmelimiyim(polivit şurupla birlikte) yada kuruma hastalığı için fungizone flakon gerekliymiş onuda Konya'da çogu eczaneye sordum bulamadım.Youtube falan saatlerce izledim hepsi farklı bişey diyor biri sulphamezathine biri biteral gibi ama kuşa tanı koyamadım başta.

Ne kullancam ne yapcam ne etcem şaşırdım tamamen çok çaresiz hissediyorum :( Bu yüzden size güveniyorum , tek ümidim bu forumda gerçekten anlayan başına gelen kişiler.Ne olur yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler Allah razı olsun.
 

Recai

Kullanıcı
Katılım
15 Ara 2020
Mesajlar
2
Tepkime puanı
2
Puanları
0
Koksidiyoz gibi duruyor. Veterinerden sulphamezathine alın. Tam dolu suluğa 6 damla ekleyin. 7 gün boyunca kullanın. İlaç kullanımı sırasında kafeste, gaga taşı, kalamar kemiği, kum varsa kaldırın(kalsiyum içeren ürünler ilacın etkisini azaltır).