Forum Kuralları

admin

Yönetici
Katılım
14 May 2020
Mesajlar
36
Tepkime puanı
4
Puanları
0
Konum
Ankara
Forum Kuralları

a) Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Üyelerimiz tarafından yazılan yazılardan forumumuz hiç bir sorumluluk kabul etmez.
İlgili kanun maddesi: İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında kanun. Kanun No:5651 Madde, 4 Fıkra 2.İçerik sağlayıcı, bağlantı sağladığı başkasına ait içerikten sorumlu değildir ancak sunuş biçiminden, bağlantı sağladığı içeriği benimsediği ve kullanıcının söz konusu içeriğe ulaşmasını amaçladığı açıkça belli ise genel hükümlere göre sorumludur.

b) T.C. kanunlarına aykırı, tehdit edici, küfür içerikli, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarda istenmeyen mesajlar göndermek, siyaset, din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak, forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek, şiddet içerikli fotoğraf, video vb. gibi paylaşımlar yapmak yasaktır.

c) Tamamı büyük harflerle yazılar yazmak ve konularda acil, yardım, lütfen bakın gibi cümleler kullanmak, aynı konuları tekrar tekrar açmak, mesajlarda ise başka cevap yazan yok mu?, daha bilgili biri yok mu? tarzı kendilerine cevap veren kullanıcıları kırıcı yazılar yazılmamalıdır. Gelen cevap tatmin edici değilse nedenini uygun bir dille açıklayabilir, daha fazla kullanıcının konuya katılmasını sağlayabilirsiniz.

d) Forum yöneticilerden ve üyelerden özel mesaj ile yardım istemek yasaktır. Lütfen sorularınızı uygun konuya açarak sorunuz. Unutmayın bilgi paylaştıkça çoğalır.

e) Güzel türkçemizi doğru kullanmak adına noktalama işaretlerine ve anlaşılan cümleler kullanmaya özen gösteriniz.

f) Üyelerin yazmış olduğu konular veya mesajlar üyelerin isteği üzerine silinemez ancak forum yönetimi uygun görürse silebilir.

g) Üye hesapları( üye profilleri-üyelik ) üyenin isteği üzerine silinemez , üye sadece sitemizden süresiz olarak uzaklaştırma talebinde bulunabilir.

ğ) Foruma yeni üye olan üyelerimizin kendilerini ve varsa muhabbet kuşu ( diğer evcil hayvanlar) fotoğraf veya video ile tanıtması zorunludur.

h) Foruma kayıt olurken kullanıcı adınızı seçme özgürlüğünüz vardır fakat küfür, hakaret ve benzeri kelimeler içeren kullanıcı adları seçilmesi yasaktır.

j) Foruma yapılan alıntılarda mutlaka kaynak gösterilmelidir. Kaynak göstermeksizin alıntı yapan üyeler cezalandırılacak, başkasına ait içeriği (izin alarak veya almayarak ) kendi içeriğiymiş gibi paylaşan üyeler süresiz uzaklaştırılacaktır. Kaynak gösterme; eğer kaynak bir internet sitesiyse kaynağın site içindeki tam adresi, basılı bir kaynak ise kaynağın ismi ve yazarı şeklinde olmalıdır.

k) Forum yöneticileri kurallara uymayan üye profillerini, mesajları, konuları değiştirme, silme ve kurallara uymayan üyelere ceza verme ( ban ) hakkına sahiptir.

l) Üyelerimiz, sitemize yükledikleri fotoğraflarla oluşturulacak doküman, kolaj, makale ve kitaplarda kullanım ve telif haklarını muhabbetkusu.com'a devretmiş sayılır.

m) Forum kurallarına uymayan kişileri uyarmayınız ve tartışmaya girmeyiniz. İlgili mesajın sol taraf altında bulunan mesajı şikayet et butonuna basarak yönetimi rapor ediniz.

n) Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.

o) Forum kurallarının güncellenmesi hakkı forum yöneticilerince saklıdır.